שמן זית

המזון הפונקציונלי הראשון במזרח התיכון

 

 

עדויות ארכיאולוגיות מלמדות, כי ייצור שמן זית מפרי עץ הזית החל במישור החוף בישראל לפני אלפי שנים.למעשה, העדות המוקדמת ביותר שנמצאה לייצור שמן זית מזיתים התגלתה באתר ארכיאולוגי בכפר סמיר. לאורך ההיסטוריה מילא שמן הזית תפקידים חשובים בכלכלה ובתזונה בארצות אגן הים התיכון, ומהן התפשט הזית אל כלל מדינות אגן הים התיכון. דיון מעניין מתקיים בניסיון להבין כיצד ומדוע זכה שמן הזית למעמדו כסמל להמלכת מלכים, כסמך לשם (מעמד חברתי) טוב, כסמל לטהרה.

 

קל לקבל את ההשערה שכבר בימי קדם ידע האדם להעריך את תרומתו לבריאות ואת יכולתו להשתמר תוך שהוא שומר על איכויותיו המקוריות.שתי נקודות אחרונות אלו ממלאות שתי הגדרות של מזון פונקציונאלי. יכולתו של מוצר להשתמר בזכות רכיבים הנמצאים בו: למשל רכיבים נוגדי חמצון ורכיבים אנטימיקרוביאליים - היא אחת התכונות שכונו בעשורים הקודמים פונקציונאליות. הכוונה הייתה אז לתפקיד, פונקציונאליות, המשרתת את תעשיית המזון.

 

יכולתו של רכיב מזון לתרום לשיפור איכות החיים - הבריאות הפיזיולוגית והנפשית - של האדם היא היכולת  מהכונה בעשור האחרון פונקציונאליות. הרכיבים התורמים לפונקציונאליות הם המזונות הפונקציונאליים. 

בינה נט תקשורת ומחשבים
הפריון 4 אזור תעשייה צפוני  אשדוד
נייד: 050-349-777-5 פקס:153-50-349-777-5
דוא"ל:binaa.net@gmail.com

שלח

שם​

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

השמן של צביקה

 

zvikasender@gmail.com 

מושב גן חיים, רחוב החרוב 4

מיקוד: 44910

טלפון 0505354679

מייל​

שדה חובה

טלפון​

שדה חובה

טלפון​

שדה חובה

צרו קשר